Kulturní akce

Pro děti
TURISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR pod vedením Martina Zemana

TURISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR pod vedením Martina Zemana

26. 07. 2021 - 30. 07. 2021| 08:00-16:00

Zveme vaše děti na Sportovně turistický příměstský tábor s trochou historie

Vzácné paní, vážení páni,

Chcete – li z Vašich pacholat během týdne komtesy a rytíře míti, vyšlete je na slavný královský hrad Loket pobýti. Čekáme je, purkrabí a dvorní dámy, pár táborů a kroužků je již za námi… Zde seznámíme je se slavnou historií hradu Lokte i královského města, což je k poučení cesta. Čeká je i prohlídka inter aktivní, jejíž název „Letem Karlovým světem“ zní. V jiný den pak průvodce zkušený, pokud nepadne únavou a hladem, provede je celým hradem….. A snad stihneme vše a dostojíme slovu, že zkusí si i rýžování vzácných kovů.

Leč – kromě té historie – poznají, jak hradní koza žije a aby žila radostněji více, donesou jí něco píce. Rozličné středověké hry dětičky zkusí – to se na hradě musí. Nezapomeneme ani na výrobu, kluci meč a holky nějakou ozdobu…. Statečné děti rovněž zkusí svoji odvahu na hradu, při pobytu po slunce západu.

A protože Loket svírá starobylá řeka, tak i voda dítka čeká. Nejvíce však jejich nožky budou vzhůru, okusí nejednu túru. Dozvědí se, kudy se císař Karel hnal za přírodními dary… a přitom objevil Karlovy Vary. A v jednom dni v Karlových Varech na Rolavě, překonají samy sebe hravě, aniž by potřebovaly poradce, vyzkouší všechny vodní atrakce. A brusle, i centrum lanové, no ano, dámy, pánové…. Na hradě připravena komnata klenutá, veliká, kde je WC, zázemí i zábava všeliká a kterážto nemá žádnou vadu, vstup je přímo z nádvoří hradu.

Leč nebude to týden dějepisu, i z dnešního života naplníme mísu. Čiliž vše proběhne v táborovém duchu, ať mají děti o rozcvičkách a oddílech tuchu. A her, jež známe z táborů, vytáhnem spoustu na hrad nahoru. Abychom poslední den mohli děti správně pasovati, budeme i táborovou hru hráti. Ať Váš miláček v pátek před Vámi zaplesá, že je páže, rytíř, princ, či komtesa.

Oběd a nápoje dostanou děti na hradu, maminka jim ještě nabalí svačinu, ať nejsou o hladu. Vaše dítka každý den, na bráně hradu převezmem. Nebo tam, kam program káže, dovezete svoje páže. První až pátou třídu je třeba za sebou míti, aby dítko mohlo s námi býti. By prvňáci a druháci snad nestrádali, tak bychom jim staršího patrona dali.

Dychtivostí planou Vaše tváře rudé – kdy to bude, kdyže to bude? Ve dvou týdnech se to koná, najde si termín on i ona:

  • 12. – 16. 7. 2021
  • 26. – 30. 7. 2021

Zaplatit za jedno páže 2700,– korun vám dobrý mrav káže. Zálohu Vám odpustíme, protože jak to bude s covidem, sami nevíme.

Od pondělí do pátku, mezi osmou a devátou, konec vždy ve čtyři, opozdilci na pátou.

Jestliže už máte pnutí, o přihlášku či dotaz psát Vás nutí, pište rychle, zájem je veliký, máte to dřív, než uvařit knedlíky: nacelnik.dakia@seznam.cz Sem pište a purkrabí tábora, rychle vám odpoví, pokud to nezvorá

S úctou Martin Zeman s družinou

Červen, 2021

20. 06. 17:00

Infocentrum města Loket provozované HRADEM LOKET, o.p.s. připravilo pro širokou veřejnost zajímavé komentované vycházky plné informací, které budou poskytovat odborní průvodci na…

24. 06. 20:00

Přijďte zažít nejlepší vystoupení Pouličního divadla Viktora Braunreitera na loketském hradě při noční prohlídce

26. 06. 15:00

Zveme Vás a Vaše děti na hudební pohádku POPELKA na nádvoří

30. 06. 17:00

Infocentrum města Loket provozované HRADEM LOKET, o.p.s. připravilo pro širokou veřejnost zajímavé komentované vycházky plné informací, které budou poskytovat odborní průvodci na…

Červenec, 2021

12. 07. 08:00-16:00

Zveme vaše děti na Sportovně turistický příměstský tábor s trochou historie

26. 07. 08:00-16:00

Zveme vaše děti na Sportovně turistický příměstský tábor s trochou historie

Srpen, 2021

02. 08. 08:00-16:30

A je to opět tady! Na vědomost se dává, že na léto 2. příměstský tábor se pořádá! Hledáme pážata od 1. do 5. třídy, která mají ráda historii a jsou tvořivá.

07. 08. 10:00-18:00

Přípravy na Středověké slavnosti purkrabího Půty na hradě Loket jsou v plném proudu


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.

Bližší informace

Tel.: +420 352 684 155
E-mail: kultura@hradloket.cz