Kulturní akce

Divadlo
Vítání Zimy - Bílé divadlo a koncert Lade

Vítání Zimy - Bílé divadlo a koncert Lade

11. 11. 2017| 20:00-23:55

Účinná groteskní zkratka absurdity života.

Ve spolupráci se spolkem 456 http://www.os456.cz/

Bílé divadlo/Ostrava

„Ty, který lyžuješ“

Divadelní hra podle kreseb výtvarníka Martina Velíška. Účinná groteskní zkratka absurdity života. Z počátku šok, vzápětí úlevný černý smích z nemotorného úsilí postav, posléze katarzní mráz v zádech a pocit síly breughelovské morality. Žádná bezúčelná exhibice, ani snobská spekulace, ani pobízivost, vše má své přesné dávkování a silné vyznění.

http://biledivadlo.cz/wordpress/ http://biledivadlo.cz/…3_lyzari.htm

Ladě/ Opava

Opavská blusová hudební skupina okolo charizmatického zpěváka a především básníka Michaela Kubesy a precizního a nápaditého kytaristy Petra Uviry. Jejich téměř dokonalá hudební vystoupení jsou plná pestrosti, muzikantské dokonalosti, nikoli však bez ztráty naléhavé syrovosti, která k dobrému blues neodmyslitelně patří. Ladě svou hudbou podtrhují rockové písničkářství, ze kterého jde cítit blues, alternativa, ale zároveň jsou kapelou, která žánry posunuje dál a dává jim punc originality a osobitosti.

http://bandzone.cz/lade

Červenec, 2021

05. 07. 09:00-16:00

MZ Services s.r.o. zveme vaše děti na


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.

Bližší informace

Tel.: +420 352 684 155
E-mail: kultura@hradloket.cz