Kulturní akce

Koncert

Tříkrálové muzicírování - livestream

08. 01. 2021| 18:00-20:00

V rámci Tříkrálové sbírky

proběhne oblíbené Tříkrálové muzicírování na hradě Loket, kde vystoupí kapely Beatové družstvo Sokolov, Stanislava Tothová a Rostislav Tvrdík s písněmi Sváti Karáska. Akci můžete sledovat na kanále You Tube Farnosti Sokolov.

https://www.facebook.com/…674203165895

Červen, 2021

20. 06. 17:00

Infocentrum města Loket provozované HRADEM LOKET, o.p.s. připravilo pro širokou veřejnost zajímavé komentované vycházky plné informací, které budou poskytovat odborní průvodci na…

24. 06. 20:00

Přijďte zažít nejlepší vystoupení Pouličního divadla Viktora Braunreitera na loketském hradě při noční prohlídce

26. 06. 15:00

Zveme Vás a Vaše děti na hudební pohádku POPELKA na nádvoří

30. 06. 17:00

Infocentrum města Loket provozované HRADEM LOKET, o.p.s. připravilo pro širokou veřejnost zajímavé komentované vycházky plné informací, které budou poskytovat odborní průvodci na…

Červenec, 2021

12. 07. 08:00-16:00

Zveme vaše děti na Sportovně turistický příměstský tábor s trochou historie

26. 07. 08:00-16:00

Zveme vaše děti na Sportovně turistický příměstský tábor s trochou historie

Srpen, 2021

02. 08. 08:00-16:30

A je to opět tady! Na vědomost se dává, že na léto 2. příměstský tábor se pořádá! Hledáme pážata od 1. do 5. třídy, která mají ráda historii a jsou tvořivá.

07. 08. 10:00-18:00

Přípravy na Středověké slavnosti purkrabího Půty na hradě Loket jsou v plném proudu


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.

Bližší informace

Tel.: +420 352 684 155
E-mail: kultura@hradloket.cz