Středověké slavnosti purkrabího PŮTY


07. 08. 2021 - 08. 08. 2021| 10:00-18:00
| 100 Kč - dítě / senior, 150 Kč dospělí, 400 Kč rodinné 2+2
Středověké slavnosti purkrabího PŮTY

Středověké slavnosti purkrabího Půty na hradě Loket 7.8. - 8.8.2021

7. a 8.srpna Léta Páně 2021 z 10-té do 18-té hodiny Vás budou obveselovati

Danar – středověká řemesla Siderea – tanečnice Arcus – středověká hudba Ignis – kejklířská škola Equiteas – šermířská a divadelní společnost Falconia – sokolnická společnost fakír Ben Ghan pouliční divadlo Viktora Braunreitera Štvanci – rytířské turnaje a šerm

Pověst o purkrabím Půtovi středověká kuchyně dílny pro pacholata jarmark

Prodejní trhy s doprovodným programem i na loketském náměstí

Program – sobota 7.8. 2021

Nádvoří hradu

11:00 Středověká hudba Arcus

11.30 Šermíři Equites – Právo je svár 12.00 Fakír Ben Ghan

13:00 Historický průvod městem 13:30 Pověst o purkrabím Půtovi

14:00 Tanečnice Siderea 14:30 Středověká hudba Arcus

15.00 Tanečnice Siderea 15:30 Šermíři Equites – Právo je svár

16:00 Fakír Ben Ghan

16:30 Představení řemesel 17:00 Středověká hudba Arcus

10:00 – 18:00 Ukázka dobových řemesel

Skalní světnice

10:00 – 18:00 Kejklířská školička IGNIS

Freskový sál

10:30 „Karkulka“ Pouliční divadlo Viktora Braureitera 12:00 „Sněhurka“ Pouliční divadlo Viktora Braureitera

Hlavní scéna – kolbiště pod hradem

11:00 Štvanci – výcvik templářských rytířů

12:00 Společnost Falconia – ukázka výcviku dravců

13:00 Historický průvod městem

14:00 Štvanci – rytířský turnaj na koních

15:00 Společnost Falconia – ukázka výcviku dravců

17:00 Společnost Falconia – ukázka výcviku dravců

Křídlo rotundy

10:00 – 18:00 Dílny pro pacholata a středověké deskové hry

Křídlo Dolní bašty

10:00 – 18:00 Věštírna

Rytířský sál

10:00 – 18:00 Středověká krčma – ručně dělané dobové pokrmy z regionálních potravin (suroviny od farmářů a maloproducentů)

Věž

10:00 – 18:00 Ukázka písařského umění

Program – Neděle 8.8. 2021

Nádvoří hradu

11:00 Středověká hudba Arcus 11:30 Šermíři Equites – Právo je svár 12:00 Fakír Ben Ghan

13:00 Historický průvod městem 13:30 Pověst o purkrabím Půtovi

14:00 Tanečnice Siderea 14:30 Středověká hudba Arcus 15:00 Tanečnice Siderea 15:30 Šermíři Equites – Právo je svár

16:00 Fakír Ben Ghan 16:30 Tanečnice Siderea 17:00 Středověká hudba Arcus

10:00 – 18:00 Ukázka dobových řemesel

Skalní světnice

10:00 – 18:00 Kejklířská školička IGNIS

Freskový sál

12:00 „Karkulka“ Pouliční divadlo Viktora Braureitera 16:30 „Sněhurka“ Pouliční divadlo Viktora Braureitera

Hlavní scéna – kolbiště pod hradem

11:00 Štvanci – výcvik templářských rytířů

12:00 Společnost Falconia – ukázka výcviku dravců

13:00 Historický průvod městem

14:00 Štvanci – rytířský turnaj na koních

15:00 Společnost Falconia – ukázka výcviku dravců

17:00 Společnost Falconia – ukázka výcviku dravců

Křídlo rotundy

10:00 – 18:00 Dílny pro pacholata a středověké deskové hry

Křídlo Dolní bašty

10:00 – 18:00 Věštírna

Rytířský sál

10:00 – 18:00 Středověká krčma – ručně dělané dobové pokrmy z regionálních potravin (suroviny od farmářů a maloproducentů)

Věž

10:00 – 18:00 Ukázka písařského umění

Soubory ke stažení