Kulturní akce

Koncert
Seven That Spells - Psychedelic / Space rock band from Croatia

Seven That Spells - Psychedelic / Space rock band from Croatia

17. 05. 2019 - 18. 05. 2019| 20:00-02:00

jde tady sice o rockec, ale není to ten hvězdnej, nablejskanej, vymydlenej, naopak se dostaneš až do překvapivě hloubavejch vod....

Seven That Spells jsou z Chorvatska, konkrétně Záhřebu. V současný době čtveřice muzikantů, dřív trojice sdružená kolem hlavního mozku Niko Potočnjaka. K současnýmu muzikantskýmu složení se neprobojovávali nijak lehce – personální změny jak na běžícím pásu, od roku 2003 se vyměnilo už přes padesát součástek; některý kapely prostě nemaj jednoduchou existenci. No ale i přes výměnu muzikanta takřka každej měsíc se minulej rok podařilo vydat kotouček Future Retro Spasm, kterej kapelu zachytává v hudebně velice příjemném rozpoložení.

Základ je, jak už jsem naznačil, rokenrol. Ale zapomeň na nějakou stadionovou produkci, koneckonců zapomeň na hvězdnýho frontmana s velkou hubou, tady nezakopneš ani o nablejskaný riffy pro masy, ani o vokály. Základ jsou šlapavý bicí a burácivá basa, třeba až trošku někam k noise rocku. Ale žádná zběsilost, spíš (ne)pravidelnej puls a vibrace, který dodávaj nahrávce potřebnou energii. Na tuto bázi se namotává kytara a netradičně, i když dneska už možná u podobnejch spolků jen lehce neobvykle, ságo. A v týhle dechově-prstový nadstavbě už vládne jen jedno – psychedelie a hypnóza. Zvuk proniká přes kouřovou stěnu, přes podivný lomy světla, tu kytarová linka, tady na ní plynule navážou dechy, teď jdou pohromadě, pak se zas rozdělí, ale pořád tě vtahujou dovnitř a tisknou ti na čelo rozmazaný obrázky v podivnejch barevnejch spektrech. Podmanivý, rituální, přitom seven that spells liverozmanitý, od burácení bouřky k jemný zastřený baladě. Občas možná trošinku moc zdlouhavý a nevýrazný, ale celkově pohlcující a čas bezostyšně zcizující záležitost, možná i s lehkým přesahem do nebezpečný návykovosti. A vlastně i originální, páč mě teď nenapadá moc kapel, ke kterejm bych přirovnával. Snad ZU a ještě příhodnějc jejich boční projekt Thrangh, kde je podobně úlisný ságo, ale tohle je výrazně víc rokenrol a míň jazz.

Převzato z marastmusic .

http://www.7thatspells.com/ https://www.facebook.com/STS777/

Červenec, 2020

10. 07. 13:00

v podání Karlovarského hudebního divadla a Divadla Dětí

11. 07. 13:00

v podání Karlovarského hudebního divadla a Divadla Dětí

12. 07. 13:00

v podání Karlovarského hudebního divadla a Divadla Dětí

Srpen, 2020

08. 08. 10:00-18:00

Z důvodu koronavirové epidemie se tato tradiční akce ruší.

Září, 2020

11. 09. 20:00-23:30

Žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény.

18. 09. 20:00-23:30

drsné kapely jemných mužů

Říjen, 2020

03. 10. 10:00-20:00

„Je více filosofie v láhvi vína než ve všech knihách.“ Louis Pasteur

17. 10. 20:00-23:00

pseudopunk

23. 10. 20:00-01:00

muži v černém

Listopad, 2020

13. 11. 20:00

na programu se intenzivně pracuje

Prosinec, 2020

12. 12. 10:00-18:00

Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří.


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.