Kulturní akce

Koncert
ROHÁČI adventní koncert

ROHÁČI adventní koncert

16. 12. 2017| 18:00-20:00
| 120,- Kč

Adventní koncert známé loketské „trampské“skupiny, jejíž hudba voní dřívím, vodou, hlínou a večerní trávou…

Na písničky Roháčů si každý rád vzpomene, protože je na ně spolehnutí, voní dřívím, vodou, hlínou, večerní trávou. Víra Roháčů je pevná, proto ani po desetiletích nepodléhá módě. Skupina byla založena v roce 1975 a její repertoár tvoří většinou písničky Ríši Melichara, Zdeňka Šmída, Olgy Nesvadbové a ostatních renomovaných autorů. Též písničky lidové, tradicionály, koledy apod. Roháči vydali šest alb, jsou pyšnými držiteli Porty a Zlaté Porty. Jejich písničky jsou přitažlivé – mají nápad, humor a vkus. Každý rok se v čase adventu skupina scházela se svými diváky formou koncertu, který se mnohdy změnil v srdečné posezení se společným zpíváním. Na programu jsou z poloviny koledy a vánoční zpěvy, z poloviny pak vybrané skladby z běžného repertoáru Roháčů.

http://www.rohaci.cz/

Předprodej vstupenek na pokladně hradu Loket od 4.12.2017 nebo na telefonu 352684648 denně od 9:00 do 15:30.

Prosinec, 2018

17. 12. 19:00-20:30

Hej mistře prostě lidově Rybovka


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.