Důležité upozornění!

Koronavirus 2019-nCoV

V návaznosti na aktuální situaci je hrad Loket od 18. 12. 2020 do odvolání veřejnosti uzavřen.

Mgr. Jana Těžká
Ředitelka HRAD LOKET, o.p.s.

Zavžít

Kulturní akce

Koncert
Rituál Depeche mode revival

Rituál Depeche mode revival

23. 10. 2020| 20:00-01:00
| 150,-Kč

ZRUŠENO!

Zrušení podzimních akcí na hradě a Dne vojenství Vážení, s politováním Vám musíme sdělit nemilou zprávu, takové déjà vu z jara. V důsledku vysokého počtu nově nakažených koronavirem nejen v České republice, ale hlavně v celém Karlovarském kraji se vedení města Loket a společnost HRAD LOKET, o.p.s. po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí Karlovarského kraje a členy Zastupitelstva města Loket dne 17.9.2020 a samozřejmě po odsouhlasení Rady města Loket dne 18.9.2020 rozhodli zrušit veškeré podzimní kulturní akce pořádané na hradě Loket, konané jak v exteriérech, tak interiérech hradu a akce pořádané městem Loket, s účinností od 19.9.2020. Jedná se tedy o plánované koncerty na hradě, dále o Den vojenství a samozřejmě o Svatováclavské vinobraní. Obě velké akce byly do dnešního dne naplánovány do posledního detailu a velice nás jejich zrušení mrzí, nicméně není možné celé město Loket a jeho obyvatele, celý hrad a jeho zaměstnance, všechny prodejce či vystupující a vlastně všechny zúčastněné návštěvníky této akce z širokého okolí (ať už přímo či nepřímo) vědomě ohrozit možností nakažení COVIDEM-19, případně vystavit nebezpečí nařízení karantény. Bohužel nejde dodržet bezpečné hygienické podmínky při akci přímo na nádvoří, kde se tradičně sejde několik set lidí a je zde, jak se říká, „hlava na hlavě“. Pokud by se opravdu měly dodržovat dvoumetrové odstupy, tak bychom na nádvoří hradu mohli v současnou chvíli pustit maximálně okolo jednoho sta lidí. Zvážili jsme veškerá rizika. Jakožto veřejný subjekt jsme se rozhodli dbát opatrnosti a bezpečnosti svých počínání. Co se týká akce Den vojenství, tato akce sice není limitována obvodovými zdmi hradu, ale je zde velmi reálné riziko, že se na něj sjedou „military fajnšmekři“ ze všech koutů republiky, a opět tímto přímou úměrou vzrůstá riziko zavlečení tohoto všemi světovými médii přetřásaného viru do našeho města. Věříme, že se situace s nárůstem počtu nakažených COVIDEM-19 zlepší, a proto již nyní začínáme intenzivně připravovat program na čas adventní. Držte nám palce, že to nebude další práce nazmar, vše klapne a uskuteční se dle našich a doufejme i Vašich představ. Akce Den vojenství je po dohodě s Velvyslanectvím USA, které přispělo grantem na konání akce, přesunuta na jaro 2021. Sledujte prosím webové a facebookové stránky hradu a města, budeme Vás průběžně o termínech připravovaných akcí informovat. Pevné zdraví přeje Rada města Loket a Jana Těžká, ředitelka společnosti HRAD LOKET, o.p.s.


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.

Bližší informace

Šárka Žižková
Tel.: +420 352 684 155
E-mail: kultura@hradloket.cz