Kulturní akce

Tanec
Ples města Loket

Ples města Loket

23. 02. 2019| 20:00-02:00
| 280,-Kč

...když Loket tančí...

Sály loketského hradu se opět otevřou pro ty, kteří rádi tančí a hodují. O zahájení se postarají Loketští ostrostřelci. Hrát k tanci i poslechu bude kapela A.S. BAND, jako speciální host vystoupí zpěvačka Daniela Šinkorová a celou tu slávu bude moderovat Petr Čimpera. Návštěvníci plesu samozřejmě nepřijdou o tombolu a těšit se mohou i na taneční vystoupení skupiny TS Mirákl. Předprodej bude zahájen od 1.2.2019 na pokladně hradu Loket.

Zahájení sbor Loketských ostrostřelců https://www.ostrostrelci.eu/

A.S. BAND Jsme kapela, která vám nedá spát… Zahrajeme vám na zábavě, na plese, svatbě, firemní akci či na koncertě a bude to legendární. Náš repertoár zahrnuje taneční populární hudbu od 70. let až po současnost, funk, latino… https://www.facebook.com/asbandmusic.cz/

Hudební host: zpěvačka Daniela Šinkorová – sympatická zpěvačka nás zavede do světa muzikálových a populárních písniček http://www.danielasinkorova.cz/

Taneční vystoupení: TS Mirákl https://www.facebook.com/…kupinamirakl

Moderátor plesu: Petr Čimpera www.petrcimpera.cz

Červenec, 2019

18. 07. 20:00-22:00

Kdo všechno měl na Lokti svou laboratoř a hlavně, kdo jí tam neměl.

Srpen, 2019

10. 08. 10:00-18:00

Přijďte nasát atmosféru starých časů na hrad Loket, kde můžete hradní branou vstoupit do časů gotiky.

Září, 2019

13. 09. 20:00

Prastará síla se probouzí.

Říjen, 2019

05. 10. 10:00-20:00

"K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé" Homér


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.