Kulturní akce

Esoterika
Úniková hra na hradě Loket

Úniková hra na hradě Loket

24. 05. 2019 - 25. 05. 2019| 18:30

Připravte se na dobrodružství ......

Pořádá Hra začíná – escape Karlovy Vary

Vyjímečná a neopakovatelná akce na hradě Loket. Čekají vás živí herci, adrenalin, intriky a nebo spolupráce ? To zjistíte během dvouhodinové unikátní hry !

Vstupenky · V prodeji 22. února v 22:00 na:

http://hrazacina.cz/loket/

REZERVACE JSOU JIŽ PLNÉ!

POKUD MÁTE VELKÝ ZÁJEM, NAPIŠTE NÁM NA INFO@HRAZACINA.CZ, ZAŘADÍME VÁS NA SEZNAM A POKUD SE NÁM PODAŘÍ AKCI ZOPAKOVAT V TOMTO ROCE, TAK VÁM RÁDI DÁME VĚDĚT PŘEDEM.

Říjen, 2019

27. 10. 20:00

Unikátní spojení progresivní elektroniky spolu s živými kreativními muzinkanty vytváří originální zvukové výlety do světa...

Listopad, 2019

02. 11. 18:00-20:45

Po zavírací době hradu se zde dějí neuvěřitelné věci - A VY MŮŽETE BÝT PŘI TOM!!

15. 11. 20:00

kapela brněnských muzikantů hrající písně Amerických Grunge rockerů PEARL JAM.

Prosinec, 2019

07. 12. 10:00-18:00

Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří.


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.