Kulturní akce

Koncert
Koncert Švihadlo + Jahtec Jammin' Job

Koncert Švihadlo + Jahtec Jammin' Job

24. 03. 2017 - 25. 03. 2017| 20:00-01:00
| 95,- Kč

Přijďte si zapařit na tradiční reggae párty na hradě Loket s legendami českého reggae ŠVIHADLO + JAHTEC JAMMING JOB.

Švihadlo http://bandzone.cz/svihadlo Kapela vznikla v roce 1983 v Mladé Boleslavi, ale ještě pod názvem „Nouzový východ“[1]. Prvotní sestava byla Petr Šturma (kytara a zpěv), Jan Dusil (basová kytara a zpěv) a František Pánek (bicí a zpěv). První koncert má kapela až rok poté, v roce 1984 na jedné kulturní akci v KD Mladá Boleslav. V tento rok měla kapela také koncert v Praze na akci Hanspaulské hudební léto, kde sklidila velký úspěch a také byla pozvána na festival v Ostrově nad Ohří. Někdy touto dobou se také měnil název kapely z původního „Nouzový východ“ na „Švihadlo“, ale jak sami členové kapely tvrdí – „Nikdo už dnes ale neví přesně kdy, ani proč“.

Jahtec Jammin' Job http://bandzone.cz/jahtecjamminjob Hudbou JJJ je roots reggae/dub. „Roots“ znamená „kořeny“, „od kořenů“. Pojem „kořeny reggae“ JJJ nevnímá pouze geograficky, nýbrž zejména spirituálně. Ačkoli si JJJ uvědomuje geografickou, historickou a společenskou vzdálenost od míst a okolností, za nichž reggae a rasta kultura vznikly, nepovažuje tento rozdíl za směrodatný a vnímá reggae jako prostředníka sdílení pozitivní inspirace veškeré lidské populace. Proto nepřekvapuje, že na něj narazíme v každém koutě světa – právě toto je jeho smyslem – šířit mezi lidmi pozitivní energii a navést je na úvahy o sobě, svém životě, skutcích a své roli na tomto světě. Podstatu reggae tedy vidíme jinde než striktně na Jamajce, či v Africe – „Who feels it, knows it“ („Kdo to cítí, ten to ví“, jamajské přísloví)…

Červen, 2018

09. 06. 17:00-17:50

...doznívá flašinet,oponka se otevírá

23. 06. 18:00-22:30

Nový Cirkus bude !

Srpen, 2018

11. 08. 10:00-18:00

Středověk na vlastní kůži


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.