vernisáž výstavy KRUŠNOHORSKÉ VÁNOCE


26. 11. 2022| 16:30-20:00
vernisáž výstavy KRUŠNOHORSKÉ VÁNOCE

Výstava představí nově zrestaurované předměty lidového mobiliáře, které budou instalovány jako lidová světnice v době vánoční.

V rámci realizace této tematické výstavy byla vyhlášena výzva na zapůjčení či dar v podobě povlečení nebo metráže kanafasu, ze kterého by mohlo být vytvořeno povlečení a ubrusy do vánočně laděné expozice – lidové světnice.

Jak název výstavy vypovídá, zaměří se na historii vánočních tradic a s nimi spjatých lidových řemesel. Vernisáž výstavy bude od 17 hodin doplněna mnoha vánočními dílnami určeným nejen dětem, ale i dospělým.

Díky spolupráci s Partnerským spolkem Loket si bude moci každý vyzkoušet ozdobit svůj perníček, dále zaměstnanci hradu s vyučenou floristkou budou odborně vést návštěvníky při výrobě vlastní jehličnaté výzdoby do svého obydlí (doporučujeme korpusy na věnce či vypichovací hmotu na živé rostliny a dekorace sebou) či trojrozměrné papírové hvězdy.

Celé počínání pak bude doplněno o vánoční koncert na nádvoří hradu. Všechny tyto aktivity jsou díky dotační podpoře Karlovarského kraje zcela zdarma.

vernisáž výstavy KRUŠNOHORSKÉ VÁNOCE