TOULKY LOKETSKEM


12. 09. 2021| 17:00
| 50 Kč
TOULKY LOKETSKEM

Po stopách pohybů zemských ker - Vycházka po Pískovém vrchu

Infocentrum města Loket provozované HRADEM LOKET, o.p.s. připravilo pro širokou veřejnost zajímavé komentované vycházky plné informací, které budou poskytovat odborní průvodci na slovo vzatí.

Dr. Petr Rojík (Muzeum Sokolov, p.o. Karlovarského kraje). Z Lokte pojedeme vlastními auty na Pískový vrch, osadu severně u Lokte, která byla zmenšena těžbou uhlí na jedinou řádku domů. Přilehlý lom Družba, přehlédnutelný z vyhlídek jako z letadla, má za sebou historii dlouhou 124 let. Na okraji lomu spatříme zhmotněné pohyby zemských ker („zkamenělá zemětřesení“). Pohyby ker postihly loketskou žulu s karlovarskými dvojčaty krystalů živce. Provázelo je drcení hornin a tvorba minerálů z mineralizovaných vod (např. pyritu, síranů a barevných odrůd křemene). Návštěvníci si mohou odnést na památku kamenné suvenýry. Je nutná terénní obuv. Akce potrvá asi 3 hodiny.

Vstupné je symbolických 50 Kč (děti do 12 let zdarma) a dopředu avizujeme, že každá vycházka je kapacitně omezena Vstupenku je možné dopředu rezervovat emailem na infocentrum@loket.cz nebo telefonicky 352 684 648 a vždy bude v den vycházky v prodeji na pokladně hradu.

Soubory ke stažení