Putovní výstava MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN v Lokti


Poslední zastávkou Putovní výstavy Má vlast cestami proměn je město Loket, přesněji na přístupové cestě k hradu, kde bude umístěna od 29. dubna do konce května.

Putovní výstava MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN v Lokti

Výstava je rozdělena do několika kolekcí, v Lokti se představuje čtvrtá v pořadí s proměnami z krajů Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský a Ústecký na celkem osmi trojbokých výstavních panelech. Celý projekt výstavy je založen na svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky panelům umístěných v exteriérech ve všech koutech republiky je dokládáno odhodlání lidí a ochota řady donorů měnit chátrající stavby v důstojné objekty s užitečnou náplní, dávat veřejnému prostoru novou tvář, sakrálním objektům nalézt svůj ztracený smysl a podpořit přírodu pro nádech k novému životu. Putovní výstava je vždy realizovaná od máje do máje, tedy ročník výstavy 2021/2022 zde v Lokti svou pouť po republice zakončuje a v červnu budou na slavnostním národním zahájení dne 18.6.2022 na pražském Strahově vystaveny panely s novými proměnami. Loket se do nového ročníku výstavy též zapojí a budou mu věnovány výstavní panely dva, přičemž jeden bude prezentovat kompletní proměnu Dvorany a druhý Šlikovské kaple, která se nachází na hradě. Samozřejmě se budete moci těšit i na tento ročník výstavy ve městě Loket, předpokladem je podzim letošního roku.

Od stejného data, jako bude slavnostní zahájení, budou proměny také zveřejněny na www.cestamipromen.cz a bude otevřeno hlasování pro nejlepší proměnu 14. ročníku, tak neváhejte hlasovat pro loketské proměny.

Publikováno: 29. 04. 2022


Zpět na výpis aktualit