Důležité upozornění!

Koronavirus 2019-nCoV

V návaznosti na aktuální situaci je hrad Loket od 18. 12. 2020 do odvolání veřejnosti uzavřen.

Mgr. Jana Těžká
Ředitelka HRAD LOKET, o.p.s.

Zavžít

Kulturní akce

Pro děti

Sportovně turistický příměstský tábor s trochou historie

05. 07. 2021 - 09. 07. 2021| 09:00-16:00

MZ Services s.r.o. zveme vaše děti na

Sportovně turistický příměstský tábor s trochou historie „Děti na Královském Lokti“

Vzácné paní, vážení páni, Chcete – li z Vašich pacholat během týdne komtesy a rytíře míti, vyšlete je na slavný královský hrad Loket pobýti. Čekáme je, purkrabí a dvorní dámy, pár táborů a kroužků je již za námi… Zde seznámíme je se slavnou historií hradu Lokte i královského města, což je k poučení cesta. Čeká je i prohlídka inter aktivní, jejíž název „Letem Karlovým světem“ zní. V jiný den pak průvodce zkušený, pokud nepadne únavou a hladem, provede je celým hradem….. A snad stihneme vše a dostojíme slovu, že zkusí si i rýžování vzácných kovů.

Leč – kromě té historie – poznají, jak hradní koza žije a aby žila radostněji více, donesou jí něco píce. Rozličné středověké hry dětičky zkusí – to se na hradě musí. Nezapomeneme ani na výrobu, kluci meč a holky nějakou ozdobu…. Statečné děti rovněž zkusí svoji odvahu na hradu, při pobytu po slunce západu.

A protože Loket svírá starobylá řeka, tak i voda dítka čeká.. Nejvíce však jejich nožky budou vzhůru, okusí nejednu tůru. Dozvědí se, kudy se císař Karel hnal za přírodními dary… a přitom objevil Karlovy Vary….. A v jednom dni v Karlových Varech na Rolavě, překonají samy sebe hravě, aniž by potřebovaly poradce, vyzkouší všechny vodní atrakce. A brusle, i centrum lanové, no ano, dámy, pánové…. Na hradě připravena komnata klenutá, veliká, kde je WC, zázemí i zábava všeliká a kterážto nemá žádnou vadu, vstup je přímo z nádvoří hradu.

Leč nebude to týden dějepisu, i z dnešního života naplníme mísu. Čiliž vše proběhne v táborovém duchu, ať mají děti o rozcvičkách a oddílech tuchu. A her, jež známe z táborů, vytáhnem spoustu na hrad nahoru. Abychom poslední den mohli děti správně pasovati, budeme i táborovou hru hráti. Ať Váš miláček v pátek před Vámi zaplesá, že je páže, rytíř, princ, či komtesa.

Oběd a nápoje dostanou děti na hradu, maminka jim ještě nabalí svačinu, ať nejsou o hladu. Vaše dítka každý den, na bráně hradu převezmem. Nebo tam, kam program káže, dovezete svoje páže. První až pátou třídu je třeba za sebou míti, aby dítko mohlo s námi býti. By prvňáci a druháci snad nestrádali, tak bychom jim staršího patrona dali.

Dychtivostí planou Vaše tváře rudé – kdy to bude, kdyže to bude? Ve třech týdnech se to koná, najde si termín on i ona:
5. – 9. 7. 2021, 26. – 30. 7. 2021, 16. – 20. 8. 2021.

Zaplatit za jedno páže 2700,– korun vám dobrý mrav káže. Zálohu 1000,– korun ráčíte nám dáti, když bude virus, celá se vám vrátí. Od pondělí do pátku, mezi osmou a devátou, konec vždy ve čtyři, opozdilci na pátou. Jestliže už máte pnutí, o přihlášku či dotaz psát Vás nutí, pište rychle, zájem je veliký, máte to dřív, než uvařit knedlíky: nacelnik.dakia@seznam.cz Sem pište a purkrabí tábora, rychle vám odpoví, pokud to nezvorá  S úctou Martin Zeman s družinou

Červenec, 2021

05. 07. 09:00-16:00

MZ Services s.r.o. zveme vaše děti na


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.

Bližší informace

Šárka Žižková
Tel.: +420 352 684 155
E-mail: kultura@hradloket.cz