Kulturní akce

Pro děti
Sedmero loktohradských řemesel/ den pro děti i rodiče

Sedmero loktohradských řemesel/ den pro děti i rodiče

09. 06. 2019| 14:00-18:00
| zdarma

Srdečně zveme malé i větší děti na netradiční dětský den, který se bude konat v centru města.

pořádá: Město a Hrad Loket Projděte se společně s dětmi loketskými uličkami a najděte 7 stanovišť, kde na vás budou čekat mistři dávno zapomenutých řemesel! Start tovaryšské cesty je u knihovny na náměstí, kde si můžete vyzvednout svou tovaryšskou knihu a odkaz k prvnímu stanovišti. Splníte-li úkol, získáte další část tovaryšské mapky a zjistíte, kde na vás čeká další úkol a nová část mapky. S trochou štěstí doputujete až na loketský hrad, kde budete pasováni a uvítáni na mistra loktohradských řemesel a vyzvednete si zaslouženou odměnu. Těšíme se na vás! Od 17:00 hodin vás zveme do parčíku pod hradem (Kostelní ulička), kde se odehraje divadlo Neuvěřitelná dobrodružství Florentina Flowerse! Vstup zdarma! Vhodné pro děti od 3 do 15 let.

Sedmero loktohradských řemesel/ den pro děti i rodiče

Září, 2019

Říjen, 2019

05. 10. 10:00-20:00

"K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé" Homér

18. 10. 20:00

...převážně nevážná...

27. 10. 20:00

Unikátní spojení progresivní elektroniky spolu s živými kreativními muzinkanty vytváří originální zvukové výlety do světa...

Listopad, 2019

15. 11. 20:00

kapela brněnských muzikantů hrající písně Amerických Grunge rockerů PEARL JAM.

Prosinec, 2019

07. 12. 10:00-18:00

Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a Poohří.


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.