Kulturní akce

Koncert
.

.

23. 09. 2017| 17:00-20:00
| 120,-Kč / 60,-Kč

Párty pro Toničku s noční prohlídkou Best of Pouliční divadlo Viktora Braunreitra!

Přijďte se podívat na sestřih toho nejlepšího z večerních prohlídek PDVB, které během posledních let vznikly. Budete mít možnost shlédnout scénky a fóry, které už jindy neuvidíte!

Tonička je dvouletá holčička, která žije s rodiči v Karlových Varech. Od narození má kvadruastickou formu mozkové obrny.Tato nemoc znemožňuje běžný pohyb a trpí kataraktou obou očí.

Výtěžek akce bude použit na specialní kočárek R82 a lázeňskou péči.

Program: Tance Jana Hafsa Zelená a Hafsinky Představení Best of Pouliční divadlo Viktora Braunreitra Loudky – akustic Vlasta Vodičková (Vocal Band Qurtet) kovář František Kozohorský Fireshow Ohnivé divadlo Ignis

. .

Červenec, 2018

26. 07. 21:00-22:30

Netradiční večerní prohlídka hradu v nezapomenutelném podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera.

Srpen, 2018

11. 08. 10:00-18:00

Středověk na vlastní kůži

31. 08. 21:00-22:30

Netradiční večerní prohlídka hradu v nezapomenutelném podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera.


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.