Kulturní akce

Slavnosti
Běžíme na hrad

Běžíme na hrad

22. 09. 2018| 11:00

Poběžte na hrad pětku nebo patnáctku !

Máte rádi výzvy, běhání, přírodu a HRADY? U nás máte ojedinělou šanci zdolat hradby 5 hradů napříč celou republikou! :) Tak se odvaž a registruj se na Běžíme na hrad 2018! …registrace zde: http://www.bezimenahrad.cz/

O SERIÁLU: ► Pětidílný běžecký seriál ► Akce se koná vždy na jednom z českých hradů ► 5km; 15km a dětské závody ► Atraktivní běžecké tratě krásnou přírodou v okolí impozantních českých hradů ► Originální propojení sportu, přírody a kultury ► Sport a zábava na jednom místě ► Zábava pro celou rodinu ► Bohatý doprovodný program pro děti (Pohádková cesta, dětské soutěže, šermířské vystoupení) ► Ojedinělý běh v brnění

RODINY S DĚTMI:

Máte dilema, zda trávit víkend s rodinou nebo vyrazit o víkendu na běžecké závody? Seriál BnH tohle dilema maže – je zcela unikátním druhem běžeckého podniku, který uspokojí celé rodiny. Program je připraven tak, aby si báječný den užili právě i ti, kteří neběhají, ale svého rodinného závodníka jenom doprovázejí.

BĚŽCI:

Jste běžci, které nezajímají žádné doprovodné programy? Chcete se soustředit na svůj závod, zaběhnout ho a mazat domů? Pokud ano, tak si přijdete také na své. Jedná se totiž o reálné běžecké závody, na kterých potkáte i velmi kvalitní závodníky.

SPORTOVNÍ PROGRAM:

► Dětské závody (100 m, 300 m, 600 m, 1 200 m) ► Závody pro dospělé na 5 km a na 15 km ► Rodinný běh

ZÁKLADNÍ INFORMACE PRO ZÁVODNÍKY:

► Pro prvních 250 registrovaných závodníků značkové triko KILPI ► Závodníci na 5 a 15 km dostanou přímo v cíli účastnickou medaili ► Vyhlašujeme hlavní vítěze a J18, AK40, AK50, AK60+ ► Vítězové obdrží diplom, medaili a věcné ceny od partnerů ► V rodinném běhu první tři vyhrají rodinné vstupné do Aquapalace Praha ► Možnost vyhrát hodnotné ceny v tombole ► Levnější vstupné na hrad

DOPROVODNÝ PROGRAM:

► Šermířská vystoupení ► kvíz Tajemství hradu (slosování o hodnotné ceny) ► hry pro děti přímo v zázemí závodu ► Pohádková cesta (děti plní dovednostní úkoly)

PRO VÍCE INFORMACÍ NAVŠTIVTE NÁŠ WEB www.bezimenahrad.cz PRO VÍCE FOTEK NAVŠTIVTE NÁŠ INSTAGRAM www.instagram.com/bezimenahrad/

KONCEPT SERIÁLU BNH: trochu čtení pro ty, kteří chtějí vědět více :)

Běžíme na hrad je seriál závodů, ve kterém se v průběhu celého roku na všech jeho jednotlivých zastávkách sbírají body do celkového celoročního pořadí. Kromě vítězů v mnoha kategoriích na jednotlivých hradech má tedy i celkové vítěze celého seriálu. Jednotlivé lokality a hrady jsme vybírali velmi citlivě a s ohledem na to, aby krajina v okolí hradů nabízela opravdu atraktivní běžecké tratě s krásnými výhledy, kterým povětšinou dominuje samotný hrad, který je pak nejen emocionálním, ale i reálným cílem samotných běžeckých závodů. Tratě jsou povětšinou vedené po lesních a polních cestách v kombinaci s asfaltovými úseky. Seriál je koncipován tak, aby si na své přišli běžci všech výkonnostních i věkových kategorií. Zaběhat si s námi může opravdu každý. Našich závodů se již v minulosti účastnila řada špičkových běžců z širšího repre výběru a z jejich reakcí vyplývá, že byli spokojeni s tratěmi, které jsme pro ně připravili. Pokud nevyhledáváte doprovodný program, chcete si zaběhnout závod a jet domů, nic Vám v tom bránit nebude. Pokud jste závodník s rodinou, kterou často necháváte doma, zatímco Vy se ženete na závod, tak náš seriál přináší skvělé řešení! Běžecký kalendář je nabitý silničními i krosovými běhy v nejrůznějších délkách, vždy ale staví před běžce s dětmi těžké dilema: mám se přihlásit a uspokojit své vlastní běžecké ambice, nebo strávím víkend s rodinou? Pokud neběhá celá rodina, není to v případě Běžíme na hrad žádným problémem. Seriál Běžíme na hrad toto dilema maže a je zcela unikátním druhem běžeckého podniku, který uspokojí celé rodiny. Program je připraven tak, aby si báječný den užili právě i ti, kteří neběhají, ale svého rodinného závodníka jenom doprovázejí. Kromě fandění mohou využít z řady dalších možností, které logicky s lokalitami hradů souvisí a prožít tak den plný zážitků. Pokud však chcete vyrazit na závod sami, tak si přijdete také na své. Jedná se totiž o reálné běžecké závody, na kterých potkáte i velmi kvalitní závodníky.

POBĚŽTE S NÁMI A ZDOLEJTE HRADBY KRÁSNÝCH ČESKÝCH HRADŮ. UTEČTE Z MĚSTA DO PŘÍRODY A UŽIJTE SI DEN S CELOU RODINOU!

Váš tým Běžíme na hrad :)

Květen, 2019

03. 05. 20:00-01:00

královna z města piva ...

17. 05. 20:00-02:00

jde tady sice o rockec, ale není to ten hvězdnej, nablejskanej, vymydlenej, naopak se dostaneš až do překvapivě hloubavejch vod....

24. 05. 18:30

Připravte se na dobrodružství ......

Srpen, 2019

10. 08. 10:00-18:00

Přijďte nasát atmosféru starých časů na hrad Loket, kde můžete hradní branou vstoupit do časů gotiky.

Září, 2019

13. 09. 20:00

Prastará síla se probouzí.

Říjen, 2019

05. 10. 10:00-20:00

"K lidskému štěstí a k úsměvné pohodě patří prostřený stůl, víno a přátelé" Homér


Na hradě Loket se návštěvníci nejen poučí v expozicích hradu o historii, ale mohou se také během celého roku i velmi dobře pobavit při kulturních akcích. Programy na hradě Loket nabízejí zábavu jak pro děti, tak i pro dospělé.

Koncerty a divadlo

Probíhají zde oblíbená večerní a noční divadelní představení, kdy kulisou i jevištěm je pro herce celý hrad a jeho prostory. Večerní programy nabízejí i koncerty nejrůznějších žánrů v rytmu jazzu, rocku, swingu, hip-hopu a mnoha dalších. Během roku se několikrát hrad roztančí na plesích a také oslavujeme spolu s našimi myslivci jejich „Poslední leč“.

Pohádky

Naše odpolední pohádky navštěvuje drobotina z širokého okolí, vždyť loutkové divadlo děti milují! Při hraných pohádkách jsou herci s dětmi v přímém kontaktu a malí diváci jsou mnohdy součástí představení, a tak se dobře baví i doprovázející rodiče a prarodiče.

Víkendové akce

Hlavními kulturními událostmi na Lokti jsou rytířské slavnosti v druhém srpnovém víkendu, vinobraní na hradě v prvním říjnovém víkendu a vánoční trhy v době druhého adventu v prosinci.

Rytířské slavnosti

V druhém srpnovém víkendu se na hradě Loket žije jako v době středověku - s rytířskými turnaji na koních, s tanečnicemi a gotickou hudbou, průvodem vladaře a purkrabího. Vlajkonoši a trubači předvedou své umění, lovčí cvičené orly a sokoly. Ochutnáte dobové pokrmy a medovinu - to vše v atmosféře majestátního gotického hradu.

Vinobraní

První říjnový víkend je na hradě Loket plný vína a hudby. Naši přátelé z Moravy i českých vinařských oblastí podávají lahodný mok ze svých vinic a my podupáváme do rytmu a prozpěvujeme si s moravskou cimbálovkou a také s českými muzikanty.

Vánoční trhy

Druhý advent vánoční promění hrad Loket v kouzelné místo. Koledy a jesličky zklidní každodenní shon a zasněžený hrad jakoby pohladil duši. Trhovci pomohou vybrat originální vánoční dárky a také zahřát vánočními pokrmy a nápoji.