"KAMÍNKOVÁ VÝZVA"


Pokud se někomu podaří najít kámen, tak akorát do dlaně, může jej kdykoliv až do 18. 9. 2021 donést na radnici nebo přímo na hrad Loket, kde bude probíhat sběr kamínků. V sobotu 18. 9. 2021 od 10.00 do 17.00 hodin se otevře modré schodiště k hradu, kde si na stanovišti na mezipodestě u sloupu pod kaštanem můžete namalovat kamínek svůj nebo ze sbírky.

"KAMÍNKOVÁ VÝZVA"

Pohádka o tajném schodišti … Plenér Loket 2021 … malování na kamínky

Žil byl jeden hradní pán, který měl sbírku drahých kamenů, o které se velmi bál. Nechal si proto postavit tajnou klenotnici, ke které vedl tajný vchod a tajné schodiště. Vchod se odemykal vložením zvláštního modrého kamene do malého výklenku, tak akorát na velikost dlaně. Jak to tak bývá, srdce hradního pána zahořelo láskou k jedné krásné dívce a ta mu za jedné čarovné noci modrý kamínek vzala a vydala se sama k tajné klenotnici. Jaké ale bylo její překvapení, když na zdi, kam se měl do výklenku kamínek pro otevření vtisknout, bylo takových důlků bezpočet. Marně zkoušela, do kterého uloupený šém zapadne, až ji vyrušily kroky. Dala se na útěk a po cestě kámen ztratila. Vchod, schodiště, ani klenotnici od té doby nikdo nenašel.

Pokud se ale někomu podaří najít kámen, tak akorát do dlaně, může jej kdykoliv až do 18. 9. 2021 donést na radnici nebo přímo na hrad Loket, kde bude probíhat sběr kamínků. V sobotu 18. 9. 2021 od 10.00 do 17.00 hodin se otevře modré schodiště k hradu, kde si na stanovišti na mezipodestě u sloupu pod kaštanem můžete namalovat kamínek svůj nebo ze sbírky.

Legenda praví, že kdo zde kámen zanechá, otevře se mu pomyslné schodiště k pokladu v jeho srdci, protože kámen nemusí být drahokam, stačí, že jej někdo sevřel s láskou v dlani a s radostí na něj namaloval, co mu zrovna na mysl přišlo. V Lokti Léta Páně 2021

Publikováno: 08. 09. 2021


Zpět na výpis aktualit