Hrad Loket

«· Únor 2017 ·»
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Kulturní akce

Divadlo Já to jsem – Eliščiny pohádky

Pohádka 
8. 11. 2014

Divadlo Já to jsem


Jsme potulné loutkové divadlo skládající se ze dvou přátel, více nástrojů a ještě více loutek.

Vzrod divadla se datuje na podzim roku 2007 kdy jsme se začali pohybovat po čtyřech až šesti kolech s naší první pohádkou královská moudrost. Tato pohádka nám vyrostla do obřích rozměrů, ale my se nezalekli a posilovali každý den ve školách, školkách, divadlech, kulturních domech či festivalech.

S předsevzetím udělat pro příště menší, skladnější pohádku, jsme na podzim příštího roku vytvořili ještě větší představení pinocchio a hned na to nádherný ,,Vánoční příběh“.

Nádherný proto, že kromě toho, že je to kvalitní představení je taky skladné. Ne však lehké! Protože, jak mohou pořadatelé a diváci často pocítit, my lehké umění rozhodně neděláme!

Adam Berger & Vítěslav Marčík ml.
http://www.jatojsem.cz/

Eliščiny pohádky


Třetí autorská pohádka Víti Marčíka juniora

Jak chutná jablko? Jak voní švestka? A copak je to za dřevo, že se ta loutka z něho tak červená a leskne?

Divadelní scéna vytvořená ze staré školní lavice a starých strojů, pomocí kterých lze vytvářet zvuky meluzíny, deště,..

Ručně řezané loutky, každá z jiného druhu dřeva,.. - to vše proto, že jedním s cílů této pohádky je učit děti a možná i nás dospělé vnímat, poslouchat, dívat se, cítit, sáhnout si.

Zkušennosti s dětmi slepými, hluchými a jinak „postiženými“, které umí vnímat svět jiným a krásným způsobem, oslovila Víťu Marčíka natolik, že chce předat tuto zkušenost jako poselství pro nás „zdravé“.

Hej hola! Hop! Hop! Hop! Člověk by si měl poskakovat a zpívat, zvedá to náladu. Loutková pohádka o skřítcích, vílách, přírodě, lásce, ale i o drakovi pro malé i velké diváky.

Scénář,režie, scénografie, loutky a hraje: Vítězslav Marčík junior

25,-Kč